Czerwone wino pomaga obniżyć ciśnienie a także chroni serce przed skutkami stresu

Produkcja wina

Wino produkowane jest przeważnie z owoców. W zależności od gatunku inaczej wygląda proces produkcji.

Wina białe

W przypadku wina białego wykorzystuje się tylko sok z winogron, natomiast skórkę i pestki są usuwane.

Wina czerwone

Jeśli chodzi o wino czerwone, jest odwrotnie, czyli zużywa się kiście w całości. Dzięki temu wino czerwone ma 10 razy więcej antyoksydantów niż wino białe.

Zalety czerwonego wina

Poza przeciwutleniaczami wino czerwone zawiera szereg innych cennych pierwiastków, które korzystnie oddziałują na nasze zdrowie.

Cenne składniki wina

Wśród nich są flawonoidy, które zapobiegają zakrzepom, miażdżycy i udarowi mózgu. Dzieje się tak, gdyż flawonoidy nie dopuszczają do utleniania się cholesterolu frakcji LDL oraz przeciwdziałają zlepianiu się płytek krwi.

Opóźnianie starzenia

Czerwone wino pomaga opóźnić proces starzenia z racji wysokiej zawartości wcześniej wspomnianych przeciwutleniaczy, które chronią DNA oraz eliminują wolne rodniki wywołujące chorobę wieńcową.

Uzupełnienie diety

Czerwone wino może być dobrym uzupełnieniem diety bogatej w warzywa, produkty zbożowe, rośliny strączkowe, chude białe mięso, ryby, owoce morza.

Rozrzedzanie krwi

Czerwone wino zawiera też kwas acetylosalicylowy rozrzedzający krew oraz polifenole, które obniżają ciśnienie tętnicze. Dzięki wysokiej zawartości potasu, regulującego ciśnienie, czerwone wino poleca się chorym na nadciśnienie.

Wino zbawienne na serce

Poza tym czerwone wino zapobiega niedokrwieniu serca, rozszerzając tętnice wieńcowe. To sprawia, że serce jest lepiej odżywione i lepiej radzi sobie ze stresem.